Rok 2019

Február

Rekondičný kúpeľný pobyt s procedúrami

200,- € pre pani Veroniku Ďurinovú, ktorá má Downov syndróm, autizmus a ťažkú srdcovú vadu. Má 19 rokov a i keď má toľko rokov, je ako malé dieťa. Nerozpráva, žije v jej "vlastnom svete ". Má rada šnúrky v ruke s ktorými aj zaspáva a má rada knižky so zvieratkami. Navštevuje dva krát do týždňa špeciálnu praktickú školu v Leviciach. Veroniku bolievajú nohy, nosieva ortopedické topánky . Je mama ak môže s ňou chodieva rekondičné kúpeľné pobyty s procedúrami pre ňu. Takéto pobyty jej nohám veľmi prospievajú a dcéra je vo vode veľmi, sú ale finančne veľmi náročné.

Starostlivosť o syna po nehode

200,- € pre pani Emíliu Jurtinusovú, mamičke, ktorá sa stará sama dlhodobo o svojho dospelého syna po nehode, v neľahkom zdravotnom stave, pripútanom ku lôžku.

Pomoc pri organizácii maratónu

100 € pre Petra Buca – organizátora Jazerného maratónu – na organizáciu tejto športovej aktivity, ktorá bojuje s nízkym rozpočtom.

Pomôcky pre deti do školy

100 € pre Angeliku Jankurovú – mamičku s nižším príjmom, ktorá sa stará o dve maloleté deti, školákov a pred nástupom do školy má obmedzené finančné možnosti pri kúpe pomôcok do školy.

Centrum voľného času v Košiciach

100 € - CVČ Orgovánova – pomoc pri oslave 65. výročia založenia Centra voľného času.

Liečebné náklady pri onkologickom ochorení

400 € pre pani Cecokovú, ktorá sa ocitla v neľahkej životnej situácii, kedy jej manželovi diagnostikovali onkologické ochorenie. Pomoc má slúžiť na pokrytie výdajov spojených s liečením.

Máj

Rekondičný kúpeľný pobyt s procedúrami

100,- € pre pani Veroniku Ďurinovú, ktorá má Downov syndróm, autizmus a ťažkú srdcovú vadu. Má 19 rokov a i keď má toľko rokov, je ako malé dieťa. Nerozpráva, žije v jej "vlastnom svete ". Má rada šnúrky v ruke s ktorými aj zaspáva a má rada knižky so zvieratkami. Navštevuje dva krát do týždňa špeciálnu praktickú školu v Leviciach. Veroniku bolievajú nohy, nosieva ortopedické topánky. Je mama ak môže s ňou chodieva rekondičné kúpeľné pobyty s procedúrami pre ňu. Takéto pobyty jej nohám veľmi prospievajú a dcéra je vo vode veľmi, sú ale finančne veľmi náročné.

Rehabilitácia

100,- € pre fond Pierott, ktorý pomáha malému Markovi Kmeťkovi, ktorý trpí hemiparézou a neustále musí intenzívne cvičiť, rehabilitovať, je liečený nákladnými prostriedkami, pri čom jeho rodičia investovali do jeho liečenia takmer všetko čo mohli.

Liečebný pobyt

200 € pre pani Denisu Majláthovú, ktorá musela investovať nemalé finančné prostriedky a súčasne obetovať vlastnú dovolenku na viactýždenný liečebný pobyt svojej dcéry.

Náročná oprava chrupu

300 € pre Gabriela Hudáka, ktorý prešiel veľmi zložitou a finančne veľmi náročnou opravou svojho zubného chrupu.

Náročná oprava chrupu

300 € pre pani ľudmilu Liptákovú, ktorá prešla veľmi zložitou a finančne veľmi nákladnou opravou svojho zubného chrupu.

Cezpoľný beh s charitatívnym výťažkom

200 € na akciu Volhovec – cezpoľný beh organizovaný spoločnosťou Phonix Contact, z ktorého išiel celý výťažok na pomoc pri financovaní opustených detí v detských domovoch.

Liečebný pobyt

200 € pre pani Michaelu Pčolovú, ktorá musela v rámci rekonvalescencie absolvovať dlhší a finančne náročný liečebný pobyt spojený s finančným výpadkom v práci.

Liečebný pobyt

200 € pre pani Ľudmilu Vaškovú, ktorá je dlhodobo chorá, liečená a súčasne musela so svojou dcérou absolvovať dlhší a finančne náročný liečebný pobyt.

November

Liečba pohybového aparátu

300,- € pre pani Ivetu Demjanovičovú, ktorá absolvovala finančne náročnú dlhodobú liečbu pohybového aparátu.

Lymfodrenáže

200,- € pre pani Bernadettu Orosovú, trpiacu silnými bolesťami a opuchmi nôh spôsobenými lymfedémami a krčovými žilami. Prostriedky boli použité pri jej liečení na finančne nákladné lymfodrenáže.

Vodnopólový turnaj veteránov

100 € pre vodnopólový klub Veteráni Košice na spolufinancovanie účasti na vodnopólovom turnaji veteránov.

Rehabilitácie

200 € pre Olivéra Pristáša, 5-ročného chlapca, ktorý sa narodil s vadou pohybového aparátu a očí. Absolvoval celkovo už 3 operácie a sústavne s ním rodičia chodia na finančne náročné rehabilitácie.

Podpora pre múzeum

200 € pre múzeum World largest book – múzeum najväčšej knihy sveta, ktorý udržiavajú s obrovským nasadením a entuziazmom dôchodcovia, manželia Vargovci v neľahkej finančnej situácii.

Liečba chrbtice

300 € pre pána Marcela Bortáka, ktorý bol dlhodobo práceneschopný – mal zdravotné problémy s chrbticou. Napriek liečeniu sa jeho stav dlhodobo nezlepšoval, musel pokračovať v liečbe, s ktorou sú spojené vyššie výdavky. Popri tom s manželkou živia 2 školopovinné deti.

Pomoc pri operácii

300,- € pre pani Danu Findurovú, na pomoc s financovaním finančne náročnej operácii dcéry. Túto operáciu nehradí zdravotná poisťovňa v plnom rozsahu. Pre financovanie vytvorili transparentný účet a spustili verejnú zbierku.

Pomoc pri štúdiu

250,- € pre slečnu Viktóriu Liptaiovú, na čiastočné financovanie nového kvalitného notebooku pre grafické práce. Budúca šikovná “umelkyňa” študujúca na strednej umeleckej škole, potrebuje toto zariadenie nevyhnutne pre svoje ďalšie vzdelávanie.

Pomoc po úmrtí oboch rodičov

300,- € pre rodinu Nagyovu, ako podporu v životne komplikovanej situácii. V rodine došlo v rozsahu 3 mesiacov ku úmrtiu otca aj matky, po ktorých ostali 2 deti - syn a osamelá dcéra s 8-mesačnou vnučkou.

Chcete sa pridať k podporovateľom fondu pomoci?

Chcem prispieť
© 2024 SOS n. f.
crossmenu